Pripadnici 1. Helikopterskog eskadrona sa helikopterima Gazela SA.341H vježbali su letačke aktivnosti zajedno sa zračnim snagama EUFOR iz sastava rumunskog kontingenta, piše Klix.
Vježba “Kombinirani odgovor-25” odvija se pored poligona Manjača i u kasarni Adil Bešić u Bihaću. Cilj zajedničke aktivnosti jeste jačanje međunarodne vojne saradnje kroz usklađenu obuku OS BiH sa partnerskim oružanim snagama.
Takođe, vježba je fokusirana na unapređivanje sposobnosti u operacijama podrške miru na nivou četa i bataljona. Zajedničke snage suočile su se s nizom simuliranih incidenata, testirajući svoju interoperabilnost, zapovjedne i kontrolne sposobnosti.
Vježba “Kombinirani odgovor-25” odražava zajedničku predanost EUFOR i OSBiH sigurnom, stabilnom okruženju i snažnim profesionalnim vojnim vezama.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.