U posljednje vrijeme na društvenim mrežama, ali i na ulicama kao modni dodatak mogu se vidjeti različite verzije Labubu igračaka. Dok je nekima zastrašujuća, drugi izdvajaju ogroman novac kako bi je imali u svojoj kolekciji.
Ovaj trend neobičnih plišanih igračaka koje su zahvaljujući tajlandskoj pjevačici Lisi iz grupe Blackpink postale popularne, mnoge je podsjetio na Furby igračke koje su bile popularne krajem 90-ih i početkom 2000-ih.
Naime, na društvenim mrežama dijeli se snimak koji prikazuje ljude u Čikagu koji stoje u dugim redovima i čekaju da se prodajna mjesta s Labubu igračka otvore. Zatim slijedi snimak iz 1998. godine, kada su ljudi takođe čekali u redu kako bi kupili ni manje ni više nego dječiju igračku.
Plišana igračka koja izgleda kao kombinacija hrčka i sove, zapravo je elektronički robo. Na tržištu se pojavila 1998. godine, a izdala ju je kompanija Tiger Electronics.
Furbiji su bili prvi uspješan pokušaj proizvodnje interaktivnih robota, jer su svojim vlasnicima govorili “Furbishu jezikom” i s vremenom su usvajali engleske riječi i fraze.
Više od 40 miliona ovih igračaka prodano je u prve tri godine, a s naprednom tehnologijom, proizvođači su unaprijedili Furbyja kako bi postao moderniji i funkcionalniji.
Najpopularniji je bio Furby treće generacije su oči s LCD ekranima, koji se mogu kontrolisati putem aplikacije za smartfon.
Prvobitna verzija se prodavala za nekih 35 dolara, a kasnije su cijene dostizale cifru i do 185 dolara. Posljednjih godina, neotpakovane originalne Furby igračke mogle su pronaći onlajn po cijeni od 900 dolara, prenosi Klix.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu