Svijet

VESELJE KOJE NIJE DOBRO PROŠLO Na tehno žurci povrijeđeno oko 90 ljudi

Tokom tehno žurke pod nazivom „Rejv D Planet“, održane u Berlinu, došlo je do više incidenata u kojima je povređeno 89 osoba, saopštila je gradska vatrogasna služba, dodajući da je 69 učesnika hospitalizovano, dok je nekoliko osoba zadobilo povrede opasne po život.

VESELJE KOJE NIJE DOBRO PROŠLO Na tehno žurci povrijeđeno oko 90 ljudi
FOTO: SHATTEREDWORLDMEDIA/TWITTER/SCREENSHOT

Zdravstvene ekipe su tokom ove masovne žurke na kiši intervenisale kod oko 400 osoba, a kako je navedeno, najčešće se radilo o zdravstvenim tegobama izazvanim pretjeranim konzumiranjem alkohola i droga, piše danas njemački Bild.

– U više navrata radilo se o teškim povredama, a među povređenima su i oni čiji je život ugrožen – izjavio je portparol vatrogasne službe, bez preciziranja o kakvim je tačno povredama riječ.

Izvori iz berlinske vatrogasne službe za dnevni list Bild naveli su da su gotovo svi raspoloživi resursi hitne pomoći u gradu bili angažovani zbog ove manifestacije.

Pročitajte još

– Ne može se svake večeri od 22 časa oslanjati isključivo na vatrogasce. Bez pomoći dobrovoljnih jedinica bilo bi teško izneti cijelu situaciju – rečeno je iz vatrogasne službe.

Prema procjenama organizatora, događaju koji je uprkos kišovitom vremenu trajao do kasnih večernjih sati, prisustvovalo je oko 200.000 ljudi u berlinskom Tirgartenu.

Policija je, međutim, saopštila da je broj učesnika premašio 100.000.

Kako Bild navodi, prošle godine ovoj tehno žurci prisustvovalo je oko 300.000 ljudi, a tada je zabilježeno oko 600 intervencija hitne pomoći.