Sve je počelo kada je, u objavi na društvenim mrežama, Mijatović rekao da Dodik sa svojom porodicom predstavlja samo “kopiju Miloševića i njegove porodice”.
-Matrica je ista, bolesne ambicije su identične, pljačka naroda je jednaka, ishod će biti potpuno isti. Kada je Dodik prije dvije godine, sa svojim poslušnicima organizovao nacionaliste da se okupe ispred kancelarija SDP BiH u Banjaluci i drže nas u “opsadi” uz fašističke povike i urlanje, tada su svi ćutali, niko od političkih stranka nije osudio isto. Poslednjih mjeseci dešavaju se napadi na poslanike pojedinih opozicionih stranaka; svaki smo osudili i stali iza onih koji su napadnuti, iako su oni pre dvije godine ćutali. ”5. oktobar”, je jedino rešenje narod se mora povesti i srušiti režim naših “Miloševića iz Laktaša”, nije Sloba-jeste Mile, nije Marija-jeste Gorica, nije Marko, ali jeste Igor – napisao je Mijatović.
Mijatović je imao jasnu poruku za opoziciju.
-Sve dok po svoje mišljenje idete u Beograd, nema sreće za nas. Nismo mi ničija kolonija, niti kusur, mi smo narod koji vijekovima živi sa svojim komšijama u Bosni i Hercegovini i ne treba nam ničija pamet! Puna podrška Branislavu Borenoviću da se što prije oporavi, a nadam se da će MUP RS uraditi svoj posao i pronaći počinioce – rekao je Mijatović.
Nije dugo trebalo da se oglasi Dodik, koji je Mijatovića nazvao “janjičarem današnjice“. Ali, nije se tu zaustavio.
Војин Мијатовић је доказ да све има границе осим пакости и глупости.Само пакосни и зли људи нападају породицу политичких противника у својој немоћи да их побиједе.Само се биједници обрачунавају с нечијим кћеркама.
Мијатовић је јањичар данашњице.Улизица, полтрон, мрзитељ…
— Милорад Додик (@MiloradDodik) September 6, 2025
-Vojin Mijatović je dokaz da sve ima granice osim pakosti i gluposti. Samo pakosni i zli ljudi napadaju porodicu političkih protivnika u svojoj nemoći da ih pobijede Samo se bijednici obračunavaju s nečijim kćerkama. Mijatović je janjičar današnjice. Ulizica, poltron, mrzitelj sopstvenog naroda. Amorfna, beskarakterna masa. Loš čovjek, dobar sluga Bošnjaka. I kao svaki sluga, predmet ismijavanja čaršije. Mijatović je sve ono što niko ne bi poželio da ima u kući. Čak ni kao stvar – poručio je Dodik.
Mijatović mu ne ostaje dužan. Ovaj put, odlučio je da se direktno obrati “građaninu Dodiku”.
– Mile, mjesecima svi pričaju, pa i oni bliski tebi, da si potpuno pukao. Iskreno, nisam vjerovao dok nisam pročitao ovu tvoju objavu. Ja kapiram da je gubitak moći i pozicije strašna frustracija za bolesne tipove poput tebe, ali, čovječe, sam si sebe uništio! Ti si stvarno umislio da si bog, da ti imaš pravo da gaziš svakog i svačiju porodicu, a da niko ne smije da pipne tebe i tvoju dinastiju. Iskreno, mjesecima te pomenuo nisam, jer ne vidim svrhu da tebe i tvoje nebuloze svaki dan komentarišem , ali ne, ipak je tvoja bolesna ambicija, pohlepnost i sve ono negativno u šta si se pretvorio jača od svega. Tužno je gledati čovjeka koji je imao priliku biti Tito 2, u šta se pretvorio – rekao je Mijatović, koji je Dodika nazvao “tužnim i nesrećnim čovjekom”.
– Jedino što je tebe zaboljelo u mojoj izjavi jeste 5. oktobar i ništa više. Znaš ti dobro da to slijedi i da si se sam doveo do toga, nisam ti ja Mile kriv. Usput, nemoj tripovati da si neki veliki Srbin, tu šuplju mogu samo maloumnici prihvatiti, ti si, u konačnici, jedan tužan i nesretan čovek koga je pojela sopstvena ambicija i bolesna želja da budeš bog svojim botovima i sam sebi. Živio ti sa svojom porodicom još sto godina, i nemoj da se nerviraš puno, svemu dođe kraj, pa čak i tvojoj vladavini – zaključio je Mijatović.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.