Ledik, profesionalni penjač, zaustavljen je na krovu zgrade, na visini od 230 metara, prije nego što je stigao do antene visoke 80 metara koja se uzdiže iznad krova, prenijela je BFMTV.
Francuz, koji se na zgradu penjao bez ikakve opreme i zaštite, uhapšen je zato što penjanje na zgradu nije dozvoljeno, a potom je sa lisicama odveden policijskim automobilom.
Tokom njegovog uspona, koji su posmatrale desetine ljudi, vatrogasci su uspostavili bezbjednosni perimetar i razvukli tri ogromna dušeka za spasavanje.
Ledik je prije uspona izjavio da je riječ o zgradi koja je skoro izgrađena i da će on biti prvi koji će da se popne na nju, dodajući da je to veoma uzbudljivo.
Najviša zgrada na koju se ikada popeo, prema njegovim riječima je kula Monparnas u Parizu, visoka 210 metara.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.