Po novim pravilima, pješaci će morati da prelaze kolovoz i biciklističku stazu bez korišćenja slušalica, mobilnih telefona, tableta, pametnih satova i drugih uređaja koji im odvlače pažnju.
Kazna za prelazak pješačkog prelaza sa telefonom u ruci ili uz uvo je 40 evra, a za vožnju skutera, motocikla ili traktora dok se koristi elektronski uređaj 50 evra.
Pješak je dužan da se kreće pažljivo, bez korišćenja uređaja koji smanjuju pažnju prilikom prelaska puta ili biciklističke staze, navodi se u Zakonu, prenosi Sputnjik.
Isto ograničenje važi i za vozače bicikala, mopeda, motocikala, tricikala i kvadricikala, osim ako ne koriste specijalizovane komunikacione uređaje ugrađene u zaštitne kacige.
Nove odredbe obuhvataju i vozače električnih skutera, kojima je zabranjeno korišćenje elektronskih uređaja tokom vožnje.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.