Sve se dogodilo 26. novembra u Mostaru, a policijski službenici su utvrdili da se u izvršenje krivičnog djela dovodi D.B.B. (31), koji je uhapšen od strane policijskih službenika PU Mostar, Odjela kriminalističke policije, u koordinaciji s policijskim službenicima PS Mostar-Centar.
-Zbog hitnosti postupanja, pod nadzorom postupajućeg tužioca Kantonalnog tužilaštva Mostar, a na osnovu usmene naredbe Opštinskog suda u Mostaru, izvršen je pretres stambenih i pomoćnih prostorija, te automobila koje koristi osumnjičeni. Prilikom pretresa pronađeni su i privremeno izuzeti predmeti koji mogu poslužiti kao dokazi u krivičnom postupku – navode iz MUP HNK.
Nakon kompletiranja predmeta, protiv osumnjičenog će Kantonalnom tužilaštvu Mostar biti podnesen izvještaj o izvršenom krivičnom djelu zbog postojanja sumnje u izvršenje krivičnog djela izazivanje opšte opasnosti u sticaju s krivičnim djelom oštećenje tuđe stvari.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.