Tu kuću je prije godinu dana kupio jedan kineski par koji je odmah tu digao limenu ogradu, da se ne vidi ništa unutra. Čovjek koji im je prodao kuću nam je ispričao da su najviše bili oduševljeni garažom, nekada automehaničarskom radionicom, što mu je bilo čudno. Sada smo otkrili i zašto im se svidjela… – kaže za “Blic” jedan od komšija kineskih državljana koji su prije 2 dana uhapšeni zbog sumnje da su oteli i silovali dvije svoje sunarodnice.
Prema njihovim riječima, tu kuću su prije nekog vremena kupili kineski državljani, muškarac i žena, koji su se predstavili kao bračni par.
– Vidjeli smo ih par puta u prvih mjesec dana, poslije toga ne. Poslije smo viđali druge kineske državljane u toj kući – kaže jedan od komšija.
Kako kaže, ni sa kim ni tih prvih mjesec dana nisu komunicirali, a prvo šta su uradili po kupovini kuće jeste postavili su limenu ogradu, nalik na zid.
– Samo su kratko pričali sa jednim komšijom kojem su rekli da se bave turizmom. Imali su tu ispred kuće stalno parkiran auto subotičkih tablica. Taj auto je policija odvezla – kaže komšija.
Prema njegovim riječima, čuo je da je prvi vlasnik kuće ispričao nakon što je otkriven užas da je kineski bračni par bio oduševljen garažom.
– Oni su sve vrijeme zagledali garažu u kojoj je bio taj kanal za popravku automobila. Oni su slikali garažu. Tom čovjeku je bilo jako čudno jer kupuju kuću a zagledaju garažu – priča komšija.
Godinu dana kasnije, ispostaviće se, da su upravo u toj garaži uhapšeni Kinezi držali zatočene žene i silovali ih.
U garaži zatečeni tragovi krvi
Prema saznanjima “Blica”, osumnjičeni su žrtve držali zatočene u garaži, odnosno nekadašnjoj automehaničarskoj radionici koja se nalazi u dvorištu ove kuće
– Sumnja se da su bile u kanalu za automobile i da ih je tamo nadzirao jedan od njih. Navodno, spasile su se tako što su u toj radionici našle čekić kojim su udarile osumnjičenog i pobjegle. Sa sobom su ponijele i sjekiru i bježale sve do komšija – kaže izvor “Blica”.
“Blic” je ekskluzivno došao u posjed snimka na kojem se vide preplašene žene koje trče ulicom i mole za pomoć.
Kako se vidi na snimku koji traje 32 sekunde, dvije žene bez jakne trčale su ulicom i na kineskom nešto govorile. U rukama su držale čekić i sjekiru. Jedna od njih se otežano kretala, a obje su se sve vrijeme osvrtale iza sebe. Lupale su na vrata i dozivale pomoć.
Jezivi detalji otmice u Dolovu
– Osumnjičeni kineski državljani su u Srbiji živjeli već neko vrijeme. Ovdje su imali boravišne dozvole i sve regularne papire. Žene koje su oteli došle su prije tri dana u Srbiju, sletjele na Aerodrom a oni su ih povezli kolima. Doveli su ih u kuću u Dolovu gdje su im uzeli pasoše. Tada je uslijedio horor – kaže izvor “Blica”.
Prema riječima sagovornika Blica, žene su prolazile pravu torturu. Nisu smjele da izađu iz kuće, a dvojica osumnjičenih su ih i silovali u više navrata.
– Sumnja se da su željeli da ih podvode – kaže izvor “Blica”.
Oglasilo se tužilaštvo povodom otmice
Po nalogu Višeg javnog tužilaštva u Pančevu uhapšena su lica L.X.G. (40), C.J.L. (38) i W.T. (43), državljana Narodne Republike Kine, a određeno im je zadržavanje od 48 sati zbog učestvovanja u otmici.
Osumnjičeni su uhapšeni jer se terete da su kao saizvršioci izvršili krivično djelo otmica tako što su dana 3.12.2025. godine odvezli dvije oštećene, državljanke Narodne Republike Kine (39 i 36) godine, sa aerodroma “Nikola Tesla” u Beogradu do kuće u Dolovu gdje su ih zadržali.
Lica C.J.L. i W.T. se terete i da su u navedenoj kući izvršili krivično djelo silovanje.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.