Hronika

Detalji nesreće u Trebinju u kojoj je POGINUO MALOLJETNIK (17): Vozač izgubio kontrolu nad vozilom, nije imao VOZAČKU DOZVOLU

U saobraćajnoj nesreći koja se juče u poslijepodnevnim časovima dogodila u mjestu Tuli kod Trebinja poginuo je maloljetnik (17), a iz Okružnog javnog tužilaštva u Trebinju danas su saopštili detalje ove saobraćajne nesreće.

policija rs ilustracija
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Kako su naveli, dežurni tužilac Okružnog javnog tužilaštva u Trebinju, rukovodio je uviđajem lica mjesta saobraćajne nesreće koja se dogodila 14. decembra oko 16.10 u mjestu Tuli kod Trebinja, a u kojoj je poginula jedna osoba.

U nesreći je učestvovao automobil „pežo“ kojim je upravljao D.G. (18), a u kojem su se nalazili suvozač maloljetna osoba (17) i A.V. (18).

U saobraćajnoj nesreći poginuo je maloljetnik, dok su lakše tjelesne povrede zadobili A.V. i D.G.

-Uviđajem je utvrđeno da se nesreća dogodila na način da je vozač navedenog vozila, krećući se iz pravca Trebinja ka Herceg Novom, iz neutvrđenih razloga, izgubio kontrolu nad vozilom, nakon čega je došlo do silaska vozila sa kolovoza i prevrtanja istog – saopšteno je iz Okružnog javnog tužilaštva u Trebinju.

Pročitajte još

Kako pojašnjavaju, vozač navedenog vozila nije posjedovao položen vozački ispit, a izvršenim alkotestiranjem nije utvrđeno prisustvo alkohola u organizmu.

Dežurni tužilac je naredio preduzimanje svih potrebnih mjera i radnji na utvrđivanju okolnosti saobraćajne nesreće, a naređena je i obdukcija tijela nastradalog maloljetnika.