Kultura

(VIDEO) Rječnik junaka pop kulture: Kevin Mekalister – klinac heroj

Reditelj Kris Kolumbus snimio je nekoliko nastavaka veoma popularnog filma Sam u kući u kojima je glavni junak osmogodišnji dječak Kevin Makalister.

(VIDEO) Rječnik junaka pop kulture: Kevin Mekalister – klinac heroj
FOTO: FREEFORM/YOUTUBE/SCREENSHOT

Kevina u prva dva nastavka sjajno glumi Makoli Kalkin.

Producent filma Sto jedan dalmatinac Džon Hjuz napravio je urnebesnu komediju o dječaku Kevinu Makalisteru koji ostaje sam kod kuće, kada mu roditelji odu za božićne praznike u Francusku.

Pročitajte još

Komični provalnici Hari i Marv (Džo Peši i Danijel Stern), imaju plan da za Božić opljačkaju sve kuće u Kevinovom komšiluku. Kad pokušaju da provale u kuću „opasnog“ klinca, on ih onemogućava svojim inteligentno postavljenim zamkama. Dječak izuzetno vješto koristi najnovije tehnološke izume, automobilčiće na daljinsko komandovanje, video-nadzor itd.

Ulazak u kuću Kevina Makalistera završava se pogubno po lopove. Kada na kraju filma stigne policija i vrate se Kevinovi roditelji, razbojnici su potpuno sluđeni i izubijani od Kevinovih smicalica.

U svakom slijedećem nastavku, arsenal Kevinovih smicalica se umnožava, tako da je pravo čudo da lopovi na kraju izvuku živu glavu. Njegove smicalice bazirane su na brojnim suludim patentima kreatora stripova i crtanih filmova poput Ruba Goldberga ili Čaka Džounsa.

(Nastaviće se)