Svijet

(VIDEO) "Da nije opet Brižit" Svijet gleda u MAKRONOVO KRVAVO OKO i niže teorije, on tvrdi da je "stvar bezazlena"

Francuski predsjednik, Emanuel Makron, pojavio se sa crvenim okom tokom svog godišnjeg obraćanja francuskim vojnicima. Našalio se, koristeći priliku da pozove na jačanje vojne moći Francuske.

Emanuel Makron
FOTO: PHILIPPE MAGONI / POOL/EPA

“Tigrovo oko”

Francuski predsjednik je uporedio problem sa očima sa pesmom “Oko tigra”, rekavši da je to znak odlučnosti i upozorio da Francuska može ostati slobodna u “brutalnom svijetu” samo ako je se drugi plaše i ako je moćna.

Tokom obraćanja vojnicima, Makron je pokušao da umanji značaj svog izgleda, navodeći da je u pitanju bezazlena povreda i šaljivo se pozivajući na takozvano “tigrovo oko”, prenosi BFM.

– Molim vas, oprostite mi ružan izgled oka. To je, naravno, nešto potpuno bezopasno. Samo to shvatite kao nenamjernu referencu na Oko tigra… za one koji razumeju referencu, to je znak odlučnosti – rekao je Makron, piše Index.

Oglasila se Jelisejska palata

Jelisejska palata ubrzo je reagovala, navodeći da je crvenilo posljedica pucanja krvnog suda u oku, te da nema razloga za zabrinutost, piše list Parizjen.

Pročitajte još

Uprkos zvaničnom objašnjenju, na društvenim mrežama pojavile su se brojne teorije, uključujući i tvrdnje o navodnom porodičnom nasilju, uz aluzije na njegovu suprugu Brižit Makron. Takvi komentari podstaknuti su i ranijim incidentom iz prošle godine, kada se u javnosti pojavio snimak na kojem Brižit udara predsjednika po licu prilikom izlaska iz aviona.

Emanuel Makron Bridžit Makron
FOTO: CHRISTOPHE PETIT TESSON/EPA

Taj snimak je u početku proglašen lažnim, ali je kasnije potvrđena njegova autentičnost, nakon čega je Makron incident okarakterisao kao „bezazlenu šalu“.

Zvaničnici Francuske ponavljaju da trenutni problem sa okom nema nikakve veze sa privatnim životom predsjednika.