Politika

(FOTO) "Građani ostali bez 240 miliona KM, termoelektrane nema" Bodiroga tvrdi da su OVO pljačke filmskih razmjera

Jedna od najvećih pljački dobija svoj epilog. Građani Republike Srpske su ostali bez 240 miliona maraka, koliko je Vlada Republike Srpske isplatila Rašidu Serdarovu, odnosno firmi ,,Comsar Energy RS".

Ognjen Bodiroga
FOTO: NIKOLA SEKULIĆ/RINGIER

Poručio je ovo Ognjen Bodiroga, šef Kluba poslanika SDS u Narodnoj skupštini Republike Srpske.

– Podsjećam da je ,,Comsar Energy RS” nosilac koncesije na ležištu „Ugljevik-istok 2“ koja mu je data 2013. godine uz koncesiju za gradnju trećeg bloka termoelektrane. Termoelektrana nikad nije izgrađena, a nedostatak uglja je doveo u pitanje rad RiTE Ugljevik. Na kraju, Vlada Republike Srpske je preko firme ,,Gas-RES“ Rašidu Serdarovu isplatila 240 miliona maraka – kaže Bodiroga.

Ovaj slučaj i slučaj ,,Vijadukt” su, nastavlja on, pljačke filmskih razmjera.

Pročitajte još

Uskoro Republiku Srpsku očekuju novi arbitražni i predarbitražni sporovi u kojima čak učestvuje i advokat Milorada Dodika, Goran Bubić. Goran Bubić zastupa Poliester grupu iz Priboja, čiji su vlasnici dva državljana Slovenije i tri državljana Srbije (sva tri Bošnjaci), protiv Republike Srpske i opštine Rudo. Odnosno, advokatska kancelarija Gorana Bubića je pokrenula predarbitražni postupak, pošto kod naših redovnih sudova gubi sporove, pa je odlučila da sve prijavi institucijama BiH, i to: Pravobranilaštvu BiH, Savjetu Ministara, Ministarstvu spoljne trgovine i ekonomskih odnosa. Toliko o patriotizmu advokata Milorada Dodika i nepriznavanju institucija BiH kojima prijavljuje Republiku Srpsku i njene organe – rekao je Bodiroga.