Banjaluka

"Objasnite za šta ide 1,6 miliona KM" Kredit za rekonstrukciju parka u centru Banjaluke pokrenuo žustru diskusiju na sjednici Skupštine grada

Kredit za rekonstrukciju parka Petar Kočić u centru Banjaluke izazvao je reakcije odbornika. Uglavnom su pitali zar je potreban kredit za to i šta će to konkretno da bude urađeno. Neki odbornici poručili su da ovo zaduženje neće podržati, dok ne dobiju objašnjenje na šta će se tačno koristiti kredit od 1,6 miliona.

Skupstina Grad Banja Luka
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

Naime, na sjednici Skupštine grada raspravlja se o Prijedlogu odluke o kreditnom zaduženju Grada Banjaluka za finansiranje kapitalnih investicija, odnosno kreditna sredstva za finansiranje kapitalne investicije „Rekonstrukcija i sanacija parka Petar Kočić“. Riječ o iznosu od 1,6 miliona maraka.

Pročitajte još

Odbornik Branislav Čerek poručio je da nije protiv rekonstrukcije parkova, posebno ovog u centru, ali pitao može li se išta u ovom gradu uraditi, a da nije od kredita?

– To mi je neprihvatljivo. Pričamo o istorijskom budžetu oko skoro 300 miliona KM, ali ne možemo milion izdvojiti za ovo. Zanima se na šta se konkretno troši 1,6 miliona KM – pitao je on.

Kada je park pravljen, koštao je 6-7 miliona maraka, čulo se tokom rasprave.

Odbornik Dragan Milanović poručio je da je „Staklenac“ rađen bez grijanja i hlađenja, da fontane ne rade zbog određenih problema.

Skupstina Grad Banja Luka
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
Skupstina Grad Banja Luka
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
Skupstina Grad Banja Luka
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

– Sa tim parkom mora nešto da se radi – rekao je on.

Odbornik Dragan Lukač rekao je da imamo najveći budžet, a sve značajno radi se iz kreditnih zaduženja.

– Slažem se da park treba da bude rekonstruisan, prije svega zbog statue, imena i jer ga koriste mnogi građani. Čuli smo da se zadužujemo za 1,6 KM i to je to. Nema nikakve specifikacije radova, šta će konkretno da se radi. Radije bih tamo vidio jednu pravu fontanu. Nekada je bila. To je centar grada. Za ovo kreditno zaduženje ne možemo dati podršku, jer želimo da nam se objasni šta rekonstruišemo i u šta se ulaže 1,6 miliona maraka. Ovo danas nećemo podržati – rekao je Lukač.

I odbornik Igor Mandić pitao je mora li se sve raditi iz kredita u ovom gradu.

– Nemoguće je da 1,6 miliona košta rekonstrukcija „Staklenca“ jer nema grijanja i hlađenja i fontane. Ovo se radi zbog izbora. I rekonstrukcija parka i igrališta. Ja neću glasati za taj kredit. Rekonstrukcija se može da se uradi drugačije i za manje para – rekao je Mandić.

„Izvinite, neću to“ Grmuša pitala zašto nije osnovano preduzeće za naplatu parkinga, ovo je Stanivukovićevo objašnjenje

“Mi kažemo jedna, vi kažete vrbe“ Stanivuković na sjednici Skupštine grada o posječenim stablima, poručio kako se za JEDAN LISTIĆ DIŽE POMPA