Dok jedni osporavaju pobjedu, čuveni kompozitor i harmonikaš Dragan Stojković Bosanac kaže da je pobjednička pjesma zapravo fantazija.
Na opaske pojedinaca da numera zvuči previše poznato, Dragan Stojković Bosanac je u svom prepoznatljivom, oštrom stilu imao spreman odgovor, pozivajući se na legendarnog Gorana Bregovića.
– Pratio sam Evroviziju, pobjednička pjesma je fantazija. Što? Vama se ne sviđa? Ta pjesma je poznata, ali što kaže Brega, ako ne liči ni na šta, onda nije nikakva pjesma – jasan je bio Stojković.
Ipak, razgovor je dobio potpuno neočekivan obrt kada je upitan da li bi otputovao u susjednu Bugarsku kako bi pratio takmičenja. Njegov odgovor bio je prilično direktan i bez ustezanja:
– Ne, Bugarska mi je neinspirativna – izričit je bio Bosanac, a onda se prisjetio i prošlih vremena:
– Bio sam kao mlad, i bili su pod Rusima. Oni su jedan napaćen narod, ali napaćena nacija. Imaju istoriju, ali idu u Evropu, to je najvažnije – rekao je on, prenosi Blic.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.