Iz Ambasade SAD saopšteno je da delegacija boravi u BiH kako bi razgovarala o regionalnoj stabilnosti, sigurnosti i nastavku partnerstva između dvije zemlje.
Welcome to Bosnia and Herzegovina! Chargé d'Affaires a.i. John Ginkel greeted @RepKeithSelf and @RepSuhas as they arrived in Sarajevo today. The Congressional delegation is visiting Bosnia and Herzegovina to discuss regional stability, security, and our continued partnership with… pic.twitter.com/KzOEoswL0J
— US Embassy Sarajevo (@USEmbassySJJ) May 23, 2026
– Dobrodošli u BiH. Kongresna delegacija u posjeti je BiH kako bi razgovarala o regionalnoj stabilnosti, sigurnosti i našem kontinuiranom partnerstvu sa BiH – navedeno je u objavi Ambasade SAD-a na platformi „Iks“.
Tokom boravka u Sarajevu planirano je više sastanaka američkih kongresmena sa zvaničnicima BiH, piše Avaz.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.