Kako je naveo, Vlada je spomenutu odluku donijela nakon razgovora sa vozačima sanitetskih vozila iz svih krajeva Srpske, u kojima je istaknuto sa kakvim se problemima bore.
– Lično sam se založio da inicijativa vozača sanitetskog prevoza bude prihvaćena jer znam koliko je njihov posao odgovoran, težak i važan za zdravstveni sistem Republike Srpske – istakao je Minić.
Istakao je da su vozači sanitetskog prevoza važan dio zdravstvenog sistema, da su uz pacijente onda kada su minuti najvažniji i da zato zaslužuju podršku i poštovanje.
– Ove mjere Vlade RS će poboljšati njihov materijalni položaj i vrednovati rad u uslovima povećanog rizika – istakao je Minić.
Kako je naveo, u zdravstvenom sistemu RS je angažovano 450 vozača sanitetskih vozila. Računica pokazuje da bi svaki vozač trebalo da dobije 4.888 KM.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.