Putnici Izidžeta koji su letjeli iz Lutona ka Ženevi, ostali su u blagom šoku kada su vidjeli da u kabini letjelice stoje sjedišta koja nemaju naslon. Ipak, to kompaniji nije predstavljalo problem da ista ta sjedišta puste u prodaju putnicima.
https://twitter.com/mattiasharris/status/1158638099121037315?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1158638099121037315&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2F4ra6YiGHpo%2F
Fotografiju sa ljeta podeijlio je na Tviteru muškarac po imenu Metju Haris koji je u svojoj objavi naveo da je Izidžet ovakvim propustom izazvao Rajaner u trci za komične i neprijatne situacije tokom letova, a u istom postu je obilježio kompanije koje se bave bezbjednošću i sigurnosti putnika, kao i kontrolom kvaliteta.
Izidžet je pobijedio Rajaner ovakvim sjedištima bez naslona. IATA, EASA, ovo je let iz Lutona ka Ženevi. Kako je ovo dozvoljeno – napisao je on u svojoj objavi, dodajući u prepisku aerodrom u Ženevi, ali i samu kompaniju Izidžet.
Nakon što su vidjeli sliku iz svoje letjelice, njemu su se u vidu komentara javili i iz sporne aviokompanije sa molbom da sliku skloni, što on nije učinio.
https://twitter.com/easyJet/status/1158642028143611904?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1158642028143611904&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FEBWsaTrxH%2F
– Zdravo Metju. Hvala ti što si privukao našu pažnju. Prije nego što istražimo o čemu se radi, da li mogu da te zamolim da sliku ukloniš, pa da nas kontaktiraš u vidu privatne poruke, nakon čega ćemo vidjeti o čemu se radi i da ti izađemo u susret. Ros – napisali su iz kompanije.
Međutim, on nije htio da odstupi od svoje namjere i javnog prozivanja kompanije.
https://twitter.com/mattiasharris/status/1158645383393873920?ref_src=twsrc%5Etfw%7Ctwcamp%5Etweetembed%7Ctwterm%5E1158645383393873920&ref_url=https%3A%2F%2Fpulsembed.eu%2Fp2em%2FnnYZCw9qG%2F
– Apsolutno ne. Ovo je realna fotografija koja je nastala tokom leta ka Ženevi – odogovrio je on, nakon čega je uslijedio odgovor korisničkog servisa kompanije Izidžet.
– Ovo je sjedište za uštedu novca, mogli ste da doplatite za sjedište sa naslonom, ali ste jasno odabrali da ne uradite to. Pretjerali ste u namjeri da napravite priču od svoje greške – napisao je službenik korisničkog servisa kompanije Majk.
Nakon ovog tvita, izostao je Metjuov odgovr, ali ne i tiviteraša koji su kompaniju nazivali pogrdnim imenima, pa i kritikovali njihovu politiku postojanja ovakvih sedišta u avionima koja su pored toga što izgledaju smiješno, veoma nesigurna tokom turbulencija.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu