Iako nema nastupe, pjevač kaže da radi sve vrijeme te da će tako i proslaviti Praznik rada.
Možda i nije vrijeme za neka velika slavlja, ali vedar duh i pozitivnu energiju ne treba gubiti, kao ni nadu da će se život brzo vratiti u normalu. Prvi maj ću obilježiti u svom domu, sa suprugom i kćerkama, u prijatnoj atmosferi, u razgovorima, igri i lijepim zajedničkim trenucima u kojima svi uživamo, uz dobru muziku i Kristinine slane i slatke specijalitete kojima ni Lola, ni Mila, ni ja ne možemo da odolimo. Sa prijateljima i rodbinom ćemo biti na vezi putem video poziva – kaže Sergej koji kaže da je rad od pamtivijeka održavao čovjeka.
– Uvijek slavim rad. Nerad je nešto što ne poznajem, niti priznajem. Normalan život jeste zaustavljen, ali čak i u takvim okolnostima čovjek mora da pronađe načine da svoje vrijeme utroši na pravi način, baveći se nekim kreativnim stvarima koje mu pomažu da ne zapadne u dosadu, apatiju ili još gore depresiju, posebno u ovim danima izolacije koja svima teško pada. Posvećen sam muzici i radu na novom albumu, koji ću, kada sve ovo prođe, predstaviti publici – otkriva pevač koji se prisjetio djetinjstva i čuvenih uranaka.
– Prvi maj me uvek vrati u djetinjstvo, u vrijeme bezbrižnosti, uranaka, velikih porodičnih i prijateljskih okupljanja, kada nije bilo škole, išlo se u prirodu ili na more, uz obavezan roštilj, kolače, muziku, igru sa drugovima i mnogo dragih ljudi.
Sergej ne krije da se trenutna situacija odrazila i na njegov budžet, piše Blic.
– Vjerujem da nema čovjeka koji nije pogođen ovom situacijom u svakom, pa i materijalnom smislu. Posao je za sada stao ali, kao što sam i rekao, vjerujem da će se ubrzo isplivati iz ove situacije i nastaviti dalje. Niko ne može da predvidi šta nas očekuje, jasno da će mnogo toga biti drugačije nego prije virusa, ali ostaje nam da budemo strpljivi i nadamo se najboljem.
U njegovom domu trenutno je dečija graja glavna muzika.
– Crtamo, vajamo, kuvamo, čitamo, slušamo dobru muziku, gledamo kvalitetne filmove, puno pričamo, šalimo se i smijemo, usmjereni smo jedni na druge i zajedno čuvamo optimizam i nadu da će korona ubrzo postati prošlost.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu