On je, u gostovanju na televiziji “N1”, istakao da se pooštravanje mjera razmatra u smislu toga da se smanji dozvoljeni broj okupljenih na otvoreno prostoru, kao i skraćivanje rada ugostiteljskih objekata.
Ovaj imunolog ističe da kažnjavanje ne treba da bude u žiži interesovanja, već da podizanjem svjesti treba dostići poštovanje mjera, a li da izmene zakona svakako utiču na to da se bolje sankcioniše nenošenje maski.
Zatvaranje svih škola i prelazak na onlajn nastavu, nije cilj Kriznog štaba, a ljekari koji su njegov dio saglasno ističu da je dobro da djeca što duže pohađaju nastavu jer je to važno za socijalizaciju i psihološki aspekt zdravlja dece.
– Parcijalno prebacujemo djecu na onlajn nastavu i to se pokazalo kao uspješan model. Upravo je Njemačka prikazala uspješno taj model. Zasad nema odluka o produžavanju raspusta, ali to jeste opcija. Možda se ne odlučimo na to, već uradimo trijažu u kojim školama je došlo do rizika i te škole prelaze na onlajn nastavu da bi u drugim djeca mogla da slušaju nastavu u školi, kako bismo izbjegli dugoročne posledice po obrazovanje i razvoj djece – objašnjava Janković.
On ističe da je psihološki aspekt dokaz da pandemija indirektno šteti društvu, te da su zato na raspolaganju školski kadar i školski psiholozi.
– Pored ugrožavanja ljudskih života i zdravstvenog sistema, indirektni efekti pandemije su u svim slojevima društva, Kako bismo to spriječili, moramo da stavimo epidemiju pod kontrolu – dodaje, prenosi Blic.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu