Banjaluka

MOJA BANJALUKA Krstana Aleksić: Mladi napuštaju grad

Najveća prednost Banjaluke jeste što je grad veći od ostalih u Republici Srpskoj i što ljudi koji žive ovdje imaju mnogo mogućnosti. Grad je dovoljno veliki i dovoljno mali – taman za život porodice. Nedostaju bolje plate i sve bi bilo savršano.

MOJA BANJALUKA Krstana Aleksić: Mladi napuštaju grad
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

Drago mi je što se grade naselja van grada i što periferija počinje da živi. Ta naselja bi mogla da budu najljepši dijelovi Banjaluke, samo kada bi se napravili neki pametni planovi. Žao mi je što nadležni  prave svoje planove i njima uništavaju centar grada. Tamo zgradama definitivno nije mjesto.

Ne sviđa mi se ni to što mladi ljudi, koji su se u Banjaluci obrazovali, odlaze iz ovog grada i u tuđim zemljama rade neke druge poslove da bi preživjeli. Žao mi je što veću platu ima sobarica u Njemačkoj, nego diplomirani ekonomista u Republici Srpskoj.

Drago mi je što se gradi novi šoping centar, prije svega jer će zaposliti mnogo ljudi, a takvih stvari Banjaluci treba mnogo više. Trebaju nam fabrike i firme koje će zaposliti ljude, kako bi se stalo u kraj tome da samo jedan član porodice radi i izdržava cijelu porodicu.