Politika

"Promjene su moguće, mi smo primjer" Borenović dao podršku Demokratama na predstojećim izborima u Nikšiću

Predsjednik Partije demokratskog progresa, Branislav Borenović, razgovarao je danas telefonski sa liderom demokrata – Demokratske Crne Gore Aleksom Bečićem.

"Promjene su moguće, mi smo primjer" Borenović dao podršku Demokratama na predstojećim izborima u Nikšiću
FOTO: GORAN ŠURLAN/RAS SRBIJA

Teme razgovora bile su nastavak saradnje Demokrata i PDP.

Borenović je istakao da je saradnja dvije političke partije uvijek na zavidnom nivou, a međusobna podrška neupitna.

– Vjerujem da će Demokrate ostvariti odličan rezultat na izborima u Nikšiću u nedelju i zajedno sa koalicionim partnerima sa državnog nivoa formirati narodnu, snažnu lokalnu vlast- rekao je Borenović.

Pročitajte još

On je istakao da se na primjeru Republike Srpske, odnosno dva najveća grada Banjaluke i Bijeljine gdje su pobijedili zajednički kandidati opozicije, Draško Stanivuković i Ljubiša Petrović, vidi da promjene jesu moguće.

– I moguće i nezaustavljive, što se pokazalo i u Crnoj Gori i u najvećim gradovima Republike Srpske. Ono što je najvažnije jeste da ostvarujemo suštinske promjene, budući da je djelovanje gradonačelnika Banjaluke i Bijeljine transparentno, pozitivno i isključivo u interesu građana. Očekujemo da će tako biti i u Nikšiću, a naše misli su u nedelju sa našom sestrinskom strankom, Demokratama, i opozicionim blokom u tom gradu- zaključio je Borenović.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu