Austrijski kancelar Sebastijan Kurc, nakon razgovora sa predsjednicima pokrajina, rekao je sinoć da je dogovoreno da se omogući 24. i 25. decembra proslava Božića za do 10 osoba.
– Imajte u vidu da virus ne miruje ni za praznike – upozorio je on.
Kurc je ukazao da od 26. decembra ponovo važe sve mjere kao i do sada, a to su policijski čas od 20 časova do šest sati ujutro, ograničenje kontakata, odnosno privatni susreti su mogući, ali samo sa jednim domaćinstvom.
On je prenio da se i za Novu godinu, to jest 31. decembar privremeno van snage stavlja policijski čas, kako bi dva domaćinstva mogla zajedno dočekati 2021.
– To ograničenje od kontakta sa samo jednim domaćinstvom je važno kako bi spriječili žurke, jer bi one za Novu godinu bile katastrofa – objasnio je on.
– Neke druge zemlje će se za praznike potpuno zaključati, neke će uvesti cjelodevni policijski čas. Mi pokušavamo da omogućimo što više slobode, ali uz apel građanima da se pridržavaju mjera – ukazao je Kurc.
Dodaje da je dogovoreno da pokrajine imaju mogućnost da uvedu obavezu nošenja maski i na otvorenom, na svim mjestima gdje se okupljaju veće mase ljudi, kao što su trgovinske ulice i slično. Takođe se, prema njegovim riječima, uvodi obaveza nošenja maski na radnom mjestu, svuda tamo gdje nije moguće održati distancu od najmanje jednog metra.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu