Banjaluka

Srednjoškolci dočekali uplate: Banjaluka isplatila prvu ratu stipendija učenicima

Grad Banjaluka izvršio je isplatu prve rate stipendija za učenike koji su ostvarili pravo na stipendiju za školsku 2025/2026. godinu. Prva rata stipendije isplaćena je za 1.304 učenika, koji su preuzeli rješenje o ostvarivanju prava na stipendiju, u iznosu od 131.660 KM.

Srednjoškolci dočekali uplate: Banjaluka isplatila prvu ratu stipendija učenicima
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Učenicima koji još nisu preuzeli rješenja konkretno za njih 137 stipendija će biti isplaćena nakon što ih preuzmu.

Pročitajte još

Visina stipendija prema socijalnom statusu i stipendija po osnovu uspjeha u školi, odnosno studiju, iznosi 100 i 150 KM. Za deficitarna zanimanja srednjoškolci dobijaju 170 KM, a za studente 400 KM.

Stipendisti, koji još uvijek nisu došli po svoja rješenja mogu da ih preuzmu u kancelariji broj 23 u Gradskoj upravi.