Kako je saopšteno, javnosti će se obratiti Slađana Mišić, predsjednica Sindikalne organizacije Centra.
Podsjećamo, banjalučki vrtići nastavili su štrajk i od danas rade prema novom aktu o minimumu rada, a samo četiri velika objekta primaju jasličke grupe, odnosno djecu do tri godine.
Rad za jasličke grupe organizovan je u vrtićima “Neven”, “Plavi čuperak”, “Naša djeca” i vrtiću “Marija Mažar”, koji pohađaju djeca sa poteškoćama u razvoju.
Podsjećamo, zaposleni u ovom Centru u štrajku su od 14. oktobra i traže povećanje plata za 20 odsto za sve zaposlene.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.