Banjaluka

MOJA BANJALUKA Predrag Klincov: Treba nam veći park

Banjaluku najviše volim zbog njenog zelenila, aleja, Vrbasa i Kastela. Iako je grad prelijep u svako doba godine, čini mi se da od aprila do oktobra posebno zablista.

MOJA BANJALUKA Predrag Klincov: Treba nam veći park
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RAS SRBIJA

Drago mi je da je Gradska uprava posljednje dvije godine fokusirana na očuvanje zelenih površina koje su dugo bile zanemarene i podređene divljoj urbanizaciji. Podržavam aktivnosti na uvođenju servisa javnih bicikala, izgradnji dječijih igrališta, novih staza za bicikliste i rekreativce…

Pored toga, neophodno je urediti šetališta i plaže kraj Vrbasa, te započeti izgradnju novog velikog parka, jer je park “Mladen Stojanović” nedovoljan za ovoliki grad.

Dvije stvari koje opterećuju grad su saobraćajne gužve i loše grijanje. Ubrzana gradnja kružnih raskrsnica i novog “Zelenog mosta” bi mogla donekle popraviti stanje u saobraćaju, dok se kvalitetnije grijanje teško može očekivati bez potpune zamijene dotrajalih vrelovoda.