
Vukašin Tintor, inženjer mašinstva o Banjaluci: “Tehnička škola propada”
Ne sviđaju mi se slike dotrajale Tehničke škole koja prokišnjava, a znamo da je to jedna od najstarijih škola u Banjaluci.

Ne sviđaju mi se slike dotrajale Tehničke škole koja prokišnjava, a znamo da je to jedna od najstarijih škola u Banjaluci.

Nezadovoljni radnici preduzeća “Put” a.d. Banjaluka okupili su se danas kako bi izrazili radničko nezadovoljstvo zbog, kako tvrde, zarađenih, a neisplaćenih plata i doprinosa.

Mali je broj turističkih agencija koje uporedo sa redovnim ponudama rade i na privlačenju stranih posjetilaca u grad.

Banjaluka bi ove godine trebalo da dobije novu rekreativnu zonu u Trapistima, kao i nekoliko teretana na otvorenom u cijelom gradu što je obradovalo mnoge građane koji žele da uživaju u prirodi i posvete se zdravom životu.

Banjaluka je lijep i jako zanimljiv grad, te bi Turistička organizacija trebala naći samo malo bolji način da vizuelno animira turiste, ne bi li došli u još većem broju.

Banjalučani nezadovoljni promjenama u plaćanju gradskog grijanja pomoć su potražili čak od Udruženja za zaštitu potrošača „DON“ iz Prijedora.

Izabran je izvođač za popravku krova Banskog dvora, najzanačanije kulturne ustanove u Banjaluci i radovi bi trebalo uskoro da počnu, saopšteno je iz Gradske uprave.

Gradski poslovni prostor u Ulici Marka Kraljevića u naselju Obilićevo, uskoro će biti prenamijenjen u objekat novog javnog vrtića za smještaj banjalučkih mališana.

Univerzitetsko astronomsko društvo “Banjaluka” i Prirodno-matematički fakultet Univerziteta u Banjaluci organizuju danas predavanje na temu “Crne rupe”, u sjećanje na nedavno preminulog fizičara Stivena Hokinga.

Humanitarna akcija „Kad bi hljeba bilo više“ namijenjena javnim kuhinjama na Kosovu i Metohiji uspješno je okončana i prikupljeno je preko 80.000 KM.

Savjet mjesne zajednice Nova Varoš poziva komšije da označe sva oštećenja koja su vidjeli na saobraćajnicama i javnim parking prostorima u tom naselju, kako bi predali spisak za sanaciju u Gradsku upravu.

Loša stolarija i propali krov škole puštaju vodu koja se sliva u hodnik, pa je zbog mokrog poda nekoliko učenika palo i slomilo ruku i nogu, tvrde srednjoškolci.