Cvijanovićeva je izrazila zadovoljstvo zbog ukidanja naplate putarine od Trebinja do Crne Gore ističući da će to još više poboljšati vezu između Srpske i Crne Gore. Dodala je da je želja Srpske da veze sa Crnom Gorom podignu na viši nivo.
– Mi smo na raspolaganju za svaki ekonomski projekat. Upoznala sam premijera sa našom političkom situacijom kao i borbom protiv Kovida, te sa našom budžetskom situacijom- istakla je Cvijanovićeva.




Krivokapić je istakao da je sretan zbog dolaska u Banjaluku, te zahvalio rukovodstvu Srpske na pozivu.
– Današnji dan je kretanje jednog novog puta. Crna Gora je često zaboravljala region. Nije bitno kako se ko osjeća i šta je po nacionalnosti. Bitno je da ekonomija vlada ovim prostorom – istakao je Krivokapić.
On kaže da je Vlada Crne Gore spremna na saradnju sa regionom i da se želi fokusirati na dodirne tačke koje imaju.
Krivokapić ističe da je potrebno pokazati maksimalnu solidarnost posebno u kriznim vremenima kao što je ovo.
– Mi smo sada fokusirani i na nadolazeću turističku sezonu jer želimo da pružimo bezbjednost turistima od kojih su mnogi iz Republike Srpske – naveo je Krivokapić.
Najavio je u planu otvaranje avio linije od Banja Luke do Tivta.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu