Dvogodišnja djevojčica izašla je iz dvorišta pojate gdje se igrala sa majkom i bratom prije tačno 10 dana. Kretala se putem koji vodi od kuće kada su Dejan Dragijević i Srđan Janković radnici JKP “Vodovod” Bor naišli i udarili je.
U periodu oko 13.45 Danka je izašla iz dvorišta i kretala se asfaltom, što potvrđuju dva očevica. Majka je oko 13.50, tražeći dijete, vidjela bijeli auto i mušku osobu koja stoji pored njega, za koje se kasnije, tokom istrage, ispostavilo da je riječ o vozilu “fijat panda”, u kom su bili osumnjičeni S.J. i D.D – kazao je ministar policije Bratislav Gašić.
Oni su, kako je kazao jedan od osumnjičenih, trebali da provjere šahtu koja se nalazi u Ozrenskoj ulici, koja se nalazi nedaleko od mjesta gdje je Danka Ilić posljednji put viđena.
Gašić je ispričao da je automobil snimila kamera iz ulice u kojoj je djevojčica nestala i ispostavljeno je da se iz sporedne ulice kretalo u 13.35, a kasnije je zabilježeno da se kod kapije kuće zaustavilo u 13.50, što se poklapa sa vremenom nestanka male Danke.

Vozilo u kome su bili S.J. i D.D. je ispred kapije bilo dva i po minuta, i prema izjavi osumnjičenih, tu su stali zbog potrebe za toaletom. Da bi potom, kada su krenuli, djevojčicu udarili na nekih 30 do 40 metara od mjesta gdje su se zaustavili – rekao je Gašić.
Kako je dodao, po izlasku iz Banjskog polja u 14.00 sati zaputili su se Starobanjskim putem.
Razdaljina između deponije i mjesta ubistva djevojčice je 5 minuta vožnje kolima. Ministar policije je naveo da su se ubice na deponiji zadržali minut i 49 sekundi!
Oni su dijete uzeli i bacili ga na bedem na kojem je bila gomila smeća!
Ministar policije Bratislav Gašić ukazao je da su ubice dva dana nakon ubistva premjestile Dankino tijelo na drugu lokaciju, piše Blic.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu