Politika

(VIDEO) „Ko razmišlja da ode, ništa od para“ Dodik poručio da Srpskoj treba FOND DJEČIJE ŠTEDNJE, objasnio kako će on funkcionisati

Milorad Dodik poručio je da će u narednom periodu insistirati na formiranju Fonda dječije štednje.

(VIDEO) „Ko razmišlja da ode, ništa od para“ Dodik poručio da Srpskoj treba FOND DJEČIJE ŠTEDNJE, objasnio kako će on funkcionisati
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

To, kako je Dodik rekao, podrazumijeva da će biti evidentirano svako novorođenče, na čije će ime država u pomenuti fond uplatiti 1.000 KM.

– Tu treba oko 30-35 miliona KM godišnje. Onda će taj fond kupiti obveznice Srpske uz određenu kamatu, a kad osoba napuni 18 godina, imaće 140.000 KM – istakao je Dodik za RTRS.

Dodao je da će se uobziriti i djeca koja su ranije rođena, pa da se i njima uplati određeni iznos.

– U svakom slučaju, novac će biti uplaćen samo onima koji ostaju u Srpskoj. Ako neko odluči da ode odavde, moraće da vrati pare – ističe Dodik i dodaje da je moguća i varijanta da se, za budućnost djece, iz koncesionih naknada izdvaja 10 odsto.

Pročitajte još

– To bi značilo da svaki građanin Srpske buder siguran, jer 140.000 KM će, ipak, uvijek biti novac. A jedina obaveza je da živite u Srpskoj. Svaka provjera adrese aktiviraće mehanizam da to vratite. Zato, oni koji misle otići, ne treba da dižu ove pare – poručuje Dodik.