Pa tako, dok neki vjeruju da ljubav prema partneru automatski znači i prihvatanje njegove djece, drugi naglašavaju da takve veze ne bi prihvatili ni “za živu glavu”.
Upravo takvu debatu nedavno je pokrenula Srpkinja Tina, koja je na svom Iks profilu otvoreno priznala da ne želi vezu sa muškarcem koji već ima djecu iz prethodnih veza. Kako je otkrila, suviše je “sebična i ljubomorna” za tako nešto. Ja sam suviše sebična i ljubomorna da bih ikad bila sa čovjekom koji već ima djecu iz prethodnih priča – napisala je ona.
Njena iskrena objava ubrzo je izazvala lavinu komentara – od podrške do oštrih kritika.
Ja sam suviše sebična i ljubomorna da bih ikad bila sa čovekom koji već ima decu iz prethodnih priča
— PraseTina 🐷 (@tafiroberts) January 11, 2026
“Jednom pokušala i užas”
“Isto, prosto želim da izgradim svoje gnijezdo onako kako ja hoću, ne da se prilagođavam već rasturenoj porodici”, “A tu je uvijek prisutna i majka te djece, i njena porodica, tako da mi je žao što nisam toliko snažna da bih to stvarno mogla da podnesem”, pisali su oni koji su priznali da razmišljaju kao ona.
Za njima se javila još jedna korisnica Iks pa dodala:
“Mene razapeše zbog toga ali ne mogu. Jednostavno dok on ima prioritete i sredi to, ja se ohladih. Tako da uopšte mi to ne treba. Jednom pokušala i užas. I užasno me i nervira da me neko prisiljava da to prihvatim. Dijete ili dijeca nisu moja, imaju majku, nek’ me puste na miru”.
“Čak i nesrodne životinjske vrste hrane i štite tuđe mladunce”
Bilo je i onih koji su njen stav osudili. Moj stav je suprotan, ali imaš pravo na svoj. Nisu svi ljudi altruisti spremni da se daju drugima. Kad bi partner zanemario svoju djecu zbog moje sebičnosti i posvetio se samo meni, izgubio bi moje poštovanje. Čak i nesrodne životinjske vrste hrane i štite tuđe mladunce – pisalo je u jednom komentaru, prenosi Blic.
“Nesigurnost u sebe vrišti iz tebe”
Drugi su dodali:
“Nesigurnost u sebe vrišti iz tebe, to se osjeti na kilometar. Nisu ni kratke veze za bacanje, daj šta daš – mnogi će ti biti zahvalni”, “Iz ugla žene od 27 godina, koja je iz takvih brakova, ne osuđujem nikoga ko tako razmišlja, samo apelujem da ne popustite u svom stavu, jer postoji velika vjerovatnoća da će samo djeca biti povrijeđena. Ja znam koliko lijepa takva porodica može biti, ali takođe znam da ne bih imala takvu”.
Na kraju, javila se i sama Tina pa dodala:
“Prvenstveno ne razumijem zašto su se ljudi uopšte uvrijedili – nisam rekla da to osuđujem, nego da sam ja nespremna za to i da ja to ne želim. A ako vi mislite da jeste, ili ste probali i shvatili da ste za to, i to je skroz okej”.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.