Politika

(FOTO) Dodika branio, PA GA UKANALIO: Stevandić tvrdi da lider SNSD nema ništa sa hapšenjem Miličevića, A EVO I ZAŠTO

Dok u javnosti sve glasnije odzvanjaju spekulacije da je vlast umiješala prste u hapšenje predsjednika SDS Milana Miličevića, kako bi ga politički oslabili ili sklonili, iz redova vladajuće koalicije stiže neobično objašnjenje zašto to nije tako.

(FOTO) Dodika branio, PA GA UKANALIO: Stevandić tvrdi da lider SNSD nema ništa sa hapšenjem Miličevića, A EVO I ZAŠTO
FOTO: SINIŠA PAĐALIĆ/RINGIER

Za taj dio se pobrinuo predsjednik NSRS Nenad Stevandić, koji tvrdi da predsjednik Republike Srpske Milorad Dodik “nema apsolutno nikakve veze sa slučajem”. I ne bi tu bilo ništa čudno, da se Stevandić zaustavio na toj tvrdnji. Ali…

Milorad Dodik nema ništa sa slučajem, jer mu dr Miličević politički odgovara na čelu SDS i ne može ga ugroziti – obrazložio je Stevandić.

Šta je pisac htio da kaže? Sve i da jeste tako kako on tvrdi da jeste, šta bi bilo da nije? Da li se Stevandić samo pogrešno izrazio ili je poručio da bi Dodik, možda, umiješao prste u hapšenje nekoga od političkih protivnika ako bi ga on mogao ugroziti?

đorđe vučinić poslanik u narodnoj skupštini rs
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Poslanik Liste za pravdu i red Đorđe Vučinić kaže da ga je taj komentar začudio iz razloga što je, kako kaže, “Stevandić prvi put govorio istinu“.

– A istina je da pravosuđe u ovoj zemlji nije nezavisno. To je nešto što mnogo i ne čudi građane ove zemlje, s obzirom na to da je javna tajna da Milorad Dodik kontroliše pravosuđe u Republici Srpskoj. Tužna realnost, protiv koje se moramo boriti – kategoričan je Vučinić.

Pročitajte još

Smatra da Dodiku u ovom trenutku odgovara da predsjednik najveće opozicione stranke bude uhapšen.

– Odgovara mu i da se na jedan teatralan iznose dokazi, da se slika novac, dok on, s druge strane, očekuje drugostepenu presudu. Pretpostavljam da je ovo početak jednog vrućeg ljeta u Republici Srpskoj – kaže Vučinić za Srpskainfo.

Predsjednica Narodnog fronta Jelena Trivić za Srpskainfo kaže da je Stevandić, svjesno ili nesvjesno, priznao da se ovdje radi o politički motivisanom procesu od strane vlasti u Republici Srpskoj, a čiji odjek u javnosti nije onakav kakav su zamislili da će biti.

jelena trivić narodni front
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

– Pronađeni novac nije dokaz sam po sebi ni za šta. Možda je cilj vlasti bio da se time pošalje poruka “svi su isti”, ali apsolutno nije viđen takav eho u javnosti. Čuli smo razumno objašnjenje Milana Miličevića na tu temu i vjerujem da će on, kako je i sam rekao, skinuti tu ljagu sa svoje porodice koju su mu, ovim politički motivisanim procesom, pokušali nabaciti – poručila je Trivićeva.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu