Podsjećamo, u decembru prošle godine sjednica je sazvana, ali skupština nije konstituisana. Prije nekoliko dana održan je sastanak stranaka na kojem je bilo riječi o formiranju skupštinske većine. Osim SNSD, prisustvovali su predstavnici US, SP, SPS, DEMOS i predstavnik manjina, te je dogovoreno da formiraju skupštinsku većinu.
Koalicija se okupila, a rečeno je da su reagovali zbog građana i da grad ne zaslužuje da bude u blokadi.

Inače, najveći broj odbornika ima SNSD, njih 11. To su Dragan Lukač, koji je izabran za šefa kluba odbornika, Marinko Umičević, Snežana Kutlešić Stević, Zorica Kuzmanović Vasilić, Bogoljub Zeljković, Žana Grmuša, Nevena Todorović, Nenad Talić, Nenad Grbić, Ljubo Ninković i Mišo Kovačević.
PDP ima 7 odbornika, a to su Nebojša Drinić, koji je izabran za šefa kluba odbornika PDP. Dragan Milanović, Smiljana Moravac Babić, Jovo Savanovića, Krsto Golijanin, Tanja Palačković i Igor Maksić.Neven Stanić i Dejan Sejmanović su odbornici Ujedinjene Srpske, a Nikola Vukčević i Petar Jokanović Socijalističke partije.
Narodni front će predstavljati Dijana Ješić i Branislav Čerak, a SPS Goran Selak i Saša Gligorić. Ispred DEMOS su Boran Bosančić i Đuro Čubrilović, Igor Radojičić je odbornik Nezavisnog pokreta “Svojim putem”, a Igor Mandić Liste za pravdu i red. Saša Čudić je nezavisni kandidat.
Za predsjednika Skupštine grada predloženi su dosadašnji predsjednik Ljubo Ninković iz SNSD, dok bi za zamjenika ponovo mogao biti izabran Saša Čudić.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu