Šefica Kancelarije za građane Nikolina Račić ističe da su u Gradskoj upravi izuzetno zadovoljni ostvarenim rezultatima ove mobilne aplikacije, koja je, zahvaljujući donaciji jedne informatičke kompanije pokrenuta u maju prošle godine. Ona je pozvala građane da aktivno koriste aplikaciju, odnosno da fotografišu sve uočene probleme i prijavljuju putem „Građanske patrole“.
Sama činjenica da gradske službe, na osnovu ovih prijava, svakog mjeseca rješavaju oko 200 uočenih problema, dovoljno govori o značaju ove aplikacije. Zahvalni smo građanima koji nam šalju prijave, a naš posao je da svaka prijava bude riješena u najkraćem roku. Na ovaj način građani su itekako doprinijeli rješavanju svakodnevnih problema sa kojim se gradske službe svakodnevno suočavaju – ističe Račićeva.

Prema evidenciji Kancelarije za građane, najviše prijava odnosi se na komunalne probleme, najčešće nepropisno parkiranje, odlaganje otpada, oštećenje javnog zelenila, pasa lutalica, puštanja preglasne muzike.
Pored toga, značajan broj prijava bio je i za oštećenje saobraćajnica, uništene saobraćajne znakove, ali i rad zimske službe.
Takođe, evidentiran je značajan broj prijava i u vezi sa nepropisnim prekopima javnih površina, neizdavanja fiskalnih računa, kao i prekoračenje radnog vremena. Prema evidenciji gradskih službi, do sada je ovu aplikaciju instaliralo 3.870 Banjalučana.
Aplikacija „Građanska patrola“ omogućava da građani putem svojih mobilnih telefona na licu mjesta, bilo gdje u gradu i bilo kada, fotografišu problem na koji naiđu i da o tome obavijeste nadležnu gradsku službu. Sve proslijeđene prijave su anonimne.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu