Sirene za uzbunu nalagale su hitnu evakuaciju i beba iz inkubatora. Preživjele su, ali su ostale posljedice. Denis je trajno izgubio vid, ali ne i volju da se školuje i normalno živi. Sada se bori da ne izgubi nadu da će naći posao.
Denis će uskoro napuniti 25 godina. Toliko traje i borba za njegov vid. Uz dodatne poslove i donacije, roditelji su uspjeli da mu obezbijede i skupa liječenja u inostranstvu. Pokušali su da spas nađu u Rusiji, Turskoj, stigli su i do Amerike.
– I ja rekoh, evo ja mogu jedno oko da dam samo da ga osposobim. Vidio sam da nema ništa od toga, te smo poslije od muke zakazali dole u Floridi, Majamiju. Bili su pregledi, ali ratno stanje je bilo tamo zbog bombardovanja Pentagona i Vašingtona, dve Kule bliznakinje, te kad smo došli – ništa. Najveća želja mi je da se zaposli negdje – kaže Zuko Šemsović, Denisov otac.
Denis je završio je osnovnu i srednju Školu za učenike oštećenog vida u Zemunu. Po struci je PTT tehničar, ali ni druga zanimanja nisu mu strana. Međutim, već pet godina ne uspjeva da se zaposli, a to bi mu, kaže, značilo više od egzistencije.
– I bavio sam se šahom i svirao u harmoniku i takođe igrao sam i sportove za slijepe – navodi Denis Šemsović iz Novog Pazara.
– Zakon obavezuje poslodavca da na 25 zaposlenih zaposli i jedno invalidno lice. Moram da kažem da, ako imaju određenih nedostataka, ovdje problema s vidom, oni imaju druga čula zaista očuvana. Veoma komunikativan, hoće da radi – kaže Mirsada Dibranin, diplomirani defektolog-tiflolog u Savezu slepih u Novom Pazaru.
Denis je veoma aktivan na društvenim mrežama.
– Dopisujem se sa poznatima, čak su se neki javili da bi gostovali kod mene na mom kanalu pošto imam svoj Jutjub kanal – kaže Denis Šemsović.
Denis je treće dijete u porodici. Njegov stariji brat boluje od dijabetesa. A roditelji, već u poznim godinama, pritisnuti su sve većim obavezama i neizvjesnošću, piše RTS.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu