Hronika

PISMO ŠOKIRALO SVE Marijina porodica saznala pravu istinu o njenoj smrti

Tužilaštvo je pokrenulo je istragu za ubistvo iz nehata povodom smrti 64-godišnje Marije Mendo iz Sandriga, koja je 4. marta primljena na psihijatrijsko odijeljenje bolnice San Bortolo, a preminula deset dana kasnije od iznenadnog srčanog zastoja.

Bolničko osoblje
FOTO: VLADIMIR ŽIVOJINOVIĆ / RINGIER

Slučaj iz Vićence je dobio novi obrt kada je porodica, dvije sedmice nakon sahrane, primila anonimno pismo sa ozbiljnim optužbama na račun bolničkog osoblja. Marija Mendo nije bolovala od ozbiljnih bolesti, zbog čega je bolnica odmah naložila internu obdukciju.

U pismu bile ozbiljne optužbe

Međutim, porodica je i dalje gajila sumnje, posebno nakon što je, 28. marta, sin preminule u poštanskom sandučetu svoje majke pronašao anonimno pismo uznemirujuće sadržine, prenosi Blic.

Pročitajte još

Prema navodima, pismo je bilo ručno napisano, ali su slova oblikovana pomoću šablona, čime je onemogućeno prepoznavanje rukopisa. Na koverti se nalazio logo USL 8 Berica iz Vićence. U pismu su iznesene teške optužbe na račun bolničkog osoblja, uz tvrdnju da je smrt izazvana medicinskom greškom, te poziv porodici da sprovede dalju istragu.

– Već smo bili sumnjičavi zbog načina na koji je majka preminula-navela je porodica preko advokata Eduarda Melea i Fabija Fuskа, dodajući da ih je pismo podstaklo da podnesu krivičnu prijavu.

Nedostatak toksikoloških analiza

Medicinsko osoblje je i samo uočilo neobičnosti, pa je tri dana nakon smrti urađena obdukcija, ali bez toksikoloških testova. Nakon sahrane, porodica je čekala rezultate kada je stiglo pismo, uslijedila prijava tužilaštvu, a potom i zvanična istraga koju vodi javni tužilac Paolo Fijeta.