Hronika

"Đaci su odmah vraćeni kući, nastava nije bila ni počela" Dojava o bombi i u svim srednjim školama u Banjaluci

Ljuban Bajić, predsjednik Aktiva direktora srednjih škola iz Banjaluke izjavio je za Srpskainfo da je i u svim srednjim školama u Banjaluci stigla dojava o bombi.

Ekonomska škola, dojava bomba
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

Đaci iz prve smjene su odmah vraćeni kući, nastava nije ni bila ni počela. Čekamo da policija izvrši pregled svih škola, rekao je Bajić za Srpskainfo.

I u drugim gradovima u Srpskoj jutros nema nastave zbog dojave o bombi.

Ekonomska škola, dojava bomba
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
Ekonomska škola, dojava bomba
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
Ekonomska škola, dojava bomba
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
Ekonomska škola, dojava bomba
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

MUP Republike Srpske saopštio je da je u više osnovnih i srednjih škola širom Srpske stigao mejl prijeteće sadržine o mogućoj eksploziji.

Pročitajte još

-U toku je protivdiverzioni pregled škola – kažu iz MUP RS.

Kako pišu mediji, u prijetećem mejlu koje su dobile škole širom Srpske piše da je “Eksploziv je postavljen na školskom terenu” i traži se novac kako bi se izbjegla eksplozija.

Zatim se dodaje “Mi smo pravi muslimani, ratnici Islamske države i ne odobravamo pritisak i uticaj evropskih država u Bosni. Želimo da svi evropski lideri imaju grkljane i njihove porodice spaljene. Naš cilj je uspostaviti kalifat u Evropi.”