Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obavještava javnost da je, nakon sprovedene istrage, danas 16. decembra, podnijelo prijedlog da se okrivljenoj M. K. izrekne mjera bezbjednosti obaveznog psihijatrijskog liječenja i čuvanja u zdravstvenoj ustanovi.
Ovaj prijedlog podnijet je Višem sudu u Novom Sadu, zbog opravdane sumnje da je M. K. izvršila protivpravno djelo koje je u zakonu određeno kao krivično djelo teško ubistvo – navodi se u saopštenju tužilaštva.
Više javno tužilaštvo u Novom Sadu je takođe stavilo prijedlog da se okrivljenoj M. K. produži pritvor. Prijedlog za produženje pritvora stavljen je zbog opasnosti da bi okrivljena boravkom na slobodi bila nedostupna državnim organima, zatim zbog opasnosti da bi mogla da ponovi slična ili teža djela, kao i zbog uznemirenja javnosti koje može ugroziti nesmetano i pravično vođenje krivičnog postupka – navodi se u saopštenju, prenosi Telegraf.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.