Hronika

Određeno joj PSIHIJATRIJSKO LIJEČENJE: Majka ostavila novorođenče bez znakova života

Više javno tužilaštvo u Novom Sadu oglasilo se povodom događaja koji je izazvao interesovanje javnosti, kada je 20. oktobra u jutarnjim časovima u Novom Sadu, na travnatoj površini, zatečeno novorođenče bez znakova života.

Određeno joj PSIHIJATRIJSKO LIJEČENJE: Majka ostavila novorođenče bez znakova života
FOTO: NENAD MIHAJLOVI/RINGIER

Više javno tužilaštvo u Novom Sadu obavještava javnost da je, nakon sprovedene istrage, danas 16. decembra, podnijelo prijedlog da se okrivljenoj M. K. izrekne mjera bezbjednosti obaveznog psihijatrijskog liječenja i čuvanja u zdravstvenoj ustanovi.

Pročitajte još

Ovaj prijedlog podnijet je Višem sudu u Novom Sadu, zbog opravdane sumnje da je M. K. izvršila protivpravno djelo koje je u zakonu određeno kao krivično djelo teško ubistvo – navodi se u saopštenju tužilaštva.

Više javno tužilaštvo u Novom Sadu je takođe stavilo prijedlog da se okrivljenoj M. K. produži pritvor. Prijedlog za produženje pritvora stavljen je zbog opasnosti da bi okrivljena boravkom na slobodi bila nedostupna državnim organima, zatim zbog opasnosti da bi mogla da ponovi slična ili teža djela, kao i zbog uznemirenja javnosti koje može ugroziti nesmetano i pravično vođenje krivičnog postupka – navodi se u saopštenju, prenosi Telegraf.