Trebinjsko tužilaštvo im na teret stavlja da su počinili krivično djelo prevara.
Prema optužnici, oni se sumnjiče da su 25. jula 2024. godine oko 08.00 časova, u Trebinju, djelujući zajednički i u namjeri pribavljanja protivpravne imovinske koristi, lažnim prikazivanjem činjenica doveli u zabludu oštećenu A.Ž. (76), navodeći je da preduzme radnju na štetu svoje imovine.
-Oštećenoj su prišli ispred ulaza zgrade u kojoj stanuje, pri čemu joj se T.D. predstavio kao komšija iz ulaza pored, a zatim su joj ponudili da sa njima igra igru na sreću, tako što će od tri kovanice pogoditi koja kovanica je na poleđini označena crvenom bojom – piše u optužnici.
Kako je dalje navedeno, kada je oštećena dva puta izabrala kovanicu koja je na poleđini bila označena crvenom bojom, optuženi N.P. joj je kao dobitak dao 200 evra, koji je potom uzeo nazad uz obrazloženje da će novac dobiti ukoliko nastavi igrati koristeći sopstveni novac.
-Dovedena u zabludu da može ostvariti lak novčani prihod, oštećena je otišla u svoj stan, odakle je uzela 4.500 evra, te se vratila ispred zgrade gdje su je čekali osumnjičeni koji su joj predali novac koji je prethodno navodno dobila, a potom su joj tražili da izbroje sa koliko novca A. Ž. raspolaže za navedenu igru – navodi se u optužnici.
Nakon što im je predala novac radi navodnog brojanja i nastavka igre, N.P. je uzeo novac i pobjegao, dok se T.D. prethodno udaljio pod izgovorom da nije zaključao stan. Obojica su potom pobjegli automobilom.
Optužnicu je potvrdio Osnovni sud u Trebinju.
Bonus video:
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.