Hronika

OD KANDIDATA UZIMALI NOVAC Šestero uhapšenih u akciji "Abstergo" predato Tužilaštvu KS

Šest osoba uhapšenih u akciji "Abstergo" predato je danas u nadležnost Tužilaštva Kantona Sarajevo.

OD KANDIDATA UZIMALI NOVAC Šestero uhapšenih u akciji "Abstergo" predato Tužilaštvu KS
FOTO: KLIX/SCREENSHOT

Policijski službenici Uprave policije MUP Kantona Sarajevo, pod nadzorom tužilaca KS, realizovali su juče operativnu akciju kodnog naziva “Abstergo”.

Akcija je realizovana s ciljem dokumentovanja krivičnih djela zloupotreba položaja ili ovlaštenja i primanje dara i drugog oblika koristi.

Iz MUP KS su juče saopštili kako je u akciji privedeno 15 muškaraca i jedna žena.

U nadležnost Tužilaštva KS predati su Kemo Zilić, zaposlenik Ministarstva za odgoj i obrazovanje KS-Sektor za saobraćaj i edukaciju, Adil Mulić, Esad Zajko, Zehrid Hasanović, Mustafa Balaš i Fendo Zuko, članovi Komisije za polaganje vozačkih ispita.

Oni će biti zadržani 24 sata i u tom zakonskom roku postupajući tužioci odlučiće o daljim mjerama prema osumnjičenima.

Pročitajte još

Riječ je o članovima Komisije za polaganje vozačkih ispita, radniku Ministarstva za odgoj i obrazovanje Kantona Sarajevo – Sektor za saobraćaj i edukaciju, radniku Ministarstva unutrašnjih poslova Kantona Sarajevo i vlasniku jedne auto-škole iz Sarajeva.

Oni se sumnjiče da su u proteklom periodu pogodovali za oko 45 kandidata pri polaganju vozačkih ispita u Sarajevu.