Hronika

(FOTO) VISINA SPORA 8.000 MARAKA Završeno glavno ročište u predmetu Stanivuković protiv Đajića ZBOG KLEVETE

U banjalučkom Osnovnom sudu danas je održano glavno ročište po tužbi gradonačelnika Banjaluke Draška Stanivukovića protiv direktora UKC RS Vlade Đajića zbog klevete.

Suđenje Vlado Đajić - Draško Stanivuković
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

Tuženi Đajić izjavio je da je šokiran.

– Znao sam da ne zna upravljati gradom, ali da ne zna ono što bi portir znao. Mucao je na pitanja advokata. Apelujem na inspektore i da jedan predmet uzmu na primjer Krajiške kuće. To je bila imovina grada i nije se smio srušiti bez odluke grada. Apelujem da se odmah taj predmet stavi kao prioritet – rekao je Đajić.

Aleksa Prole, Suđenje Vlado Đajić - Draško Stanivuković
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
Draško Stanivuković, Suđenje Vlado Đajić - Draško Stanivuković
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
Vlado Đajić, Suđenje Vlado Đajić - Draško Stanivuković
FOTO: MIOMIR JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

Aleksa Prole pravni zastupnik gradonačelnika Stanivukovića izjavio je da je danas završeno glavno ročište povodom klevete od strane Đajića u emisiji “Telering”.

 – Nije na tužiocu teret dokazivanja, ali mi smo argumentovali da je izjava bila lažna, da je Stanivuković nazivan lažnim imenima i monstrumom i lopovom. Nije sporno da se politički oponenti kritikuju, ali mora postojati određena kultura dijaloga – zaključio je Prole.

Pročitajte još

Prema ranijim navodima tužba je podnesena nakon što je Đajić u emisiji “Telering” rekao da je bio monstruozan čin Draška Stanivukovića što je izmislio aferu “Kiseonik” i uplašio pacijente i rodbinu na UKC RS.

Cilj je bio da me zastraše! Ali neće im uspjeti. Ja ću se staviti na raspolaganje građanima Banjaluke da napravimo grad kakav je UKC RS! Treba da se riješimo ovih štetočina. Biće zanimljivo kakve ću dokaze priložiti u ovom sudu – rekao je Đajić ranije.