Društvo

LANI POSTIGNUT REKORDAN BROJ U Trebinju ove godine Djed Mraz prvi darovao krv

U Službi za transfuzijsku medicinu u Trebinju danas je prvi u ovoj godini krv darovao Djed Mraz, a u prošloj godini prikupljeno je rekordnih 2.357 jedinica dragocjene tečnosti.

Djed Mraz daruje krv
FOTO: SRNA

Načelnik trebinjske Službe za transfuziologiju u Trebinju Dragan Šarenac rekao je da je 2024. godini od prikupljeno 2.357 jedinica krvi njih 2.020 bilo za liječenje pacijenata trebinjske Bolnice.

On je istakao da se iz godine u godinu povećava potreba sa jedinicama krvi i taj trend će biti nastavljen i u ovoj godini.

Pročitajte još

– Posebno će biti izraženo po otvaranju nove bolnice – rekao je Šarenac novinarima.

Šarenac je rekao novinarima da se nada da će mnogi slijediti primjer Djeda Mraza, koji je danas darovao krv.

– Ovo je čin koji svako može da uradi. Apelujem na sve Trebinjce i Hercegovce, koji su to u mogućnosti, da daruju krv u 2025. godini jer to nekome može da spasi život – rekao je Djed Mraz.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu