
Povodom vijeka Borca: Udruženje „Crveno-plavi“ poziva na darivanje krvi
Udruženje simpatizera banjalučkog Borca crveno-plavi organizuju akciju "100 godina-100 doza" , povodom vijeka postojanja Velikana iz Platonove.

Udruženje simpatizera banjalučkog Borca crveno-plavi organizuju akciju "100 godina-100 doza" , povodom vijeka postojanja Velikana iz Platonove.

Od Rijeke preko Beograda pa do Banjaluke, Rade Borković krv je darivao više od 130 puta. Ovaj nesebični čovjek davao je dio sebe kako bi pomagao ljudima koje čak ni ne poznaje. Svoj put darivanja počeo je davne 1966. godine.

U prostorijama Zavoda za transfuziju krvi ove sedmice održana je akcija dobrovoljnog darivanja krvi u kojoj su učestvovali učenici banjalučke Tehničke škole.

Pored svakodnevnih zadataka iz oblasti bezbjednosti službenici Okružnog centra Sudske policije Banjaluka dokazali su da im je humanost među glavnim prioritetima.

Više od 80 srednjoškolaca iz Gradiške prijavilo se da dobrovoljno da krv u trodnevnoj akciji gradskog Crvenog krsta, koja počinje danas.

U vremenu kada pravi heroji često prolaze neprimjećeno, postoje ljudi čija djela govore glasnije od bilo kakvih riječi. Jedan od njih je Željko Salopek – humanitarac i dobrovoljni davalac krvi koji je, do sada, ovu dragocjenu tečnost darovao čak 65 puta. Prvi put je to učinio sa samo 17 godina.

U Srednjoškolskom centru (SŠC) "Nikola Tesla" u Kotor Varošu danas je održana akcija dobrovoljnog davanja krvi pod nazivom "Maturanti svom gradu", u kojoj su prikupljene 22 doze dragocjene tečnosti.

Učenici završnih razreda Srednjoškolskog centra "Istočna Ilidža" i Srednje škole "28. juni" učestvovali su danas u akciji dobrovoljnog davalaštva krvi u Istočnom Novom Sarajevu.

Pripadnici Policijske uprave Gradiška, njih 25 danas su dobrovoljno dali krvi u Službi za transfuziju gradiške bolnice.

Više od 60 pripadnika Policijske uprave Bijeljina daće krv u dvodnevnoj akciji koja je počela jutros, čime ističu i humani aspekt policijske profesije, izjavila je portparol Uprave Tanja Kovačević.

Na Palama je danas organizovana akcija dobrovoljnog davanja krvi u kojoj je prikupljeno 59 doza dragocjene tečnosti.

Brojni građani Srpske i Srbije u Beogradu darovali su krv za 19-ogodišnju gimnazijalku Ana Gole, koja je povrijeđena u saobraćajnoj nesreći proteklog vikenda u Bijeljini.

Bjeljinci su jutros u tri autobusa otišli za Beograd kako bi pomogli svojoj sugrađanki i dali krv, potvrđeno je iz Turističke agencije “Happy travel”.

Besplatan parking u Banjaluci po osnovu dobrovoljnog davalaštva krvi trenutno ima 548 Banjalučana, što je još jedna dobra pogodnost za građane.

Predsjedništvo Gradskog odbora Socijalističke partije Srpske Banjaluka održalo je sjednicu na kojoj je doneseno više važnih zaključaka u vezi sa aktuelnim političkim i društvenim pitanjima u najvećem gradu Srpske.

Srpska pravoslavna crkva i Institut za transfuziju krvi Srbije organizovali su dobrovoljno davanje krvi u hramovima Arhiepiskopije beogradsko-karlovačke

Miodrag Živanović iz Gradiške, među svojim sugrađanima poznatiji kao fotograf Cofa darivao je dragocjenu tečnost po 131. put.

U Službi za transfuzijsku medicinu u Trebinju danas je prvi u ovoj godini krv darovao Djed Mraz, a u prošloj godini prikupljeno je rekordnih 2.357 jedinica dragocjene tečnosti.

U akciji Gradske organizacije Crvenog krsta Derventa danas je prikupljeno 111 doza krvi.

U tradicionalnoj akciji davanja krvi, povodom krsne slave Ministarstva unutrašnjih poslova Republike Srpske - Aranđelovdana učestvovalo je 38 pripadnika Policijske uprave Foča, koja pokriva područje Stare Hercegovine.