Društvo

MEDALJE ZA MALE KARATISTE U Gradišku stiglo 16 odličja

Takmičari Kluba borilačkih vještina Niten iz Gradiške osvojili su 16 medalja na prvenstvu Republike Srpske za poletarce, pionire i nade, uzrast djece od sedam do 13 godina.

Prvenstvo je održano u Bileći, gde je učestvovalo 12 takmičara iz Gradiške.

Mali šampioni osvojili su pet zlatnih, šest srebrnih i pet bronzanih medalja. Na prvenstvu je učestvovalo 27 klubova i 230 takmičara.

Prvaci Republike Srpske u kategoriji borbe postali su Đorđe Šmitran, Nebojša Ratković i Jasmina Bavrlić. U kategoriji kate u ekipnoj konkurenciji prvaci su Đorđe Mališ, Đorđe Šmitran i Petar Dejanović, dok su u borbama ekipno prvaci Srpske postali Đorđe Mališ, Nebojša Ratković, Đorđe Šmitran i Petar Dejanović.

U generalnom plasmanu klubova “Niten” je zauzeo treće mjesto. Prvenstvo je održano u katama i borbama u pojedinačnoj i ekipnoj konkurenciji.

Organizator je Karate savez Republike Srpske, a tehnički organizator prvenstva bio je Karate klub Hercegovac iz Bileće.