Predsjednik Boračke organizacije Trebinja Dejan Bodiroga rekao je novinarima da nakon 30 godina ostaju sjećanja i borba za istinu koja treba da se prenese na buduća pokoljenja.
– Može se reći da je taj prvi oktobar 1991. najcrnji dan za Trebinje. U 24 sata poginulo je 16 Trebinjaca pripadnika Trebinjske brigade Vojske RS i poslije toga još četiri pripadnika JNA – rekao je Bodiroga.
Zamjenik gradonačelnika Trebinja Dražen Bošković rekao je da se danas obilježava jedan od najtužnijih dana u novijoj istoriji grada.
– Gradska uprava Trebinja se u kontinuitetu trudi da kroz različite programe podrži boračke kategorije – rekao je Bošković.

Povodom tri decenije od početka rata na području Trebinje položeno je i cvijeće na Spomenik braniocima Trebinja u centru grada.
Predsjednik Skupštine grada Dragoslav Banjak rekao je da se građani koji su do tog 1. oktobra mirno živjeli preko noći bili prisiljeni da uzmu oružje u ruke i brane države, istovremeno čuvajući svoje i živote svojih porodica.
– U toj borbi, nažalost, život je izgubilo više od 280 Trebinjaca i pripadnika JNA. Toliko godina poslije rata Trebinje je potpuno uvjereno da mir nema alternativu i da saradnja sa svim susjedima jedino može omogućiti prosperitet građana, ne samo Trebinja I Hercegovine, nego i susjenih opština u Hrvatskoj i Crnoj gori – rekao je Banjak.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu