Biznis

Napravila je "prvi potez na dejtu" i postala NAJMLAĐA MILIJARDERKA NA SVIJETU

Akcije aplikacije za spojeve Bumble porasle su u četvrtak nakon inicijalne javne ponude kompanije, čineći 31-godišnju izvršnu direktorku i suosnivača Vitni Vulf Herd najmlađim milijarderom na svijetu.

Napravila je "prvi potez na dejtu" i postala NAJMLAĐA MILIJARDERKA NA SVIJETU
FOTO: YOUTUBE

Njen skoro 12 odsto udjela u kompaniji vrijedio je 1,6 milijardi dolara u četvrtak u 12.40, obavijestio je Forbs.

Akcije “Bumble” počele su da se trguju po cijeni od 76 dolara, znatno iznad početne cijene za IPO od 43 dolara po akciji. Kompanija je debitovala nekoliko sati nakon otvaranja tržišta u četvrtak.

FOTO: YOUTUBE
FOTO: YOUTUBE

Prema podacima kompanije, Vulf Herd posjeduje 21,54 miliona akcija, što je ekvivalentno 11,6 odsto kompanije.

Pored toga što je najmlađa milijarderka na svijetu, ona je i najmlađa žena izvršni direktor koji je ikad izašao na berzu u SAD, prenosi Blic.

Sa 76 dolara po akciji u četvrtak rano popodne, tržišna kapitalizacija Bumble iznosila je 8,6 milijardi dolara.

Vulfe Herd osnovala je “Bumble” 2014. godine ubrzo nakon što je tužila Tinder, svog prethodnog poslodavca, zbog seksualnog uznemiravanja. Izjavila je da joj je bivši šef i dečko Džastin Matin slao prijetnje, pogrdne tekstove i oduzimao joj titulu suosnivača na Tinderu. Tinder je porekao bilo kakvu nepravdu i slučaj je riješen brzo i povjerljivo.

Nakon što je napustila Tinder, Vulfe Herd je sa Andrejem Andrejevim, ruskim milijarderom iz Londona, koji je izgradio uspješne aplikacije za pronalaženje partnera na mreži za evropsko i latinoameričko tržište, pokrenula Bumble. Na Bumble samo žene mogu uspostaviti prvi kontakt, što je faktor koji razlikuje ovu aplikaciju od Tinder i drugih aplikacija za upoznavanje.

Andrev je napustio kompaniju u novembru 2019. godine, četiri mjeseca nakon što je Forbs objavio istragu koja je pronašla navode o mizoginoj atmosferi u londonskoj kancelariji, pod Andrevim rukovodstvom – u neskladu sa Bumbleovom mantrom o osnaživanju žena.

Kompanija je negirala većinu navoda i pokrenula internu istragu koju je vodila britanska advokatska firma Doile Claiton, koja je zaključila “da je glavni navod u članku Forbsa – da u londonskoj kancelariji trenutno postoji mizoginistička atmosfera – netačan”. Međutim, istraga je identifikovala mali broj sadašnjih i bivših zaposlenih koji vjeruju da u kompaniji postoje elementi seksizma, tada je navedeno.

Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu