Par je opisao posljednjih nekoliko mjeseci kao “magične i nevjerovatne”.
Šenon i Ejs odlučili su se za VTO tretman prošle godine, a prva embrionska implantacija obavljena je u martu. Na pregledu u sedmoj nedjelji trudnoće saznali su da će dobiti blizance, dok je na pregledu u devetoj nedjelji otkriveno da se radi o trojkama.
– Naša reakcija je bila šok, ali istovremeno i uzbuđenje – izjavila je Šenon.
Rizici tokom trudnoće
Tokom trudnoće suočili su se s brojnim izazovima. U 17. nedjelji trudnoće ljekari su otkrili da jedan od dječaka uzima više hranljivih materija iz posteljice nego što bi trebalo, što je ugrozilo zdravlje svih beba.
Par je tada obavešten o mogućnosti medicinske intervencije, koja bi uključivala selektivni prekid trudnoće.
– Mogli smo da spasemo jednog i prekinemo trudnoću za dvoje, ali postoji rizik da izgubimo sve tri bebe – rekla je Šenon.
Nakon dužeg razmatranja odlučili su da ne intervenišu.
– Zaključili smo da ćemo se kriviti ako bilo šta pođe po zlu zbog naše odluke, pa smo odlučili da pustimo prirodu da odradi svoje – dodala je on.
Kritični trenuci i pripreme
U 19. nedjelji trudnoće Šenon je obavještena da bi mogla da uđe u prijevremeni porođaj zbog skraćenja grlića materice. Ljekari su ponovo predložili opcije, ali par je ostao dosljedan svojoj odluci. Preselili su se u Bristol tokom 23. i 24. nedjelje trudnoće, kako bi bili bliže bolnici u slučaju hitnog porođaja.
– Gotovo svakog dana smo mislili da stižu bebe – rekao je Ejs, dodajući da su na kratkoročne smještaje potrošili više od 4.000 funti.
Šenon je istakla da zbog stalnih uspona i padova tokom trudnoće nisu počeli sa pripremama za dolazak beba.
– Osećali smo da ćemo uređivanjem sobe prizvati nesreću, pa nismo ni počeli s pripremama – navodi ona.
Rođenje identičnih trojki
Trojke su na svijet stigle 6. oktobra, u bolnici St. Majkl u Bristolu, nakon trudnoće koja je trajala 29 nedjelja i 6 dana.
Dječaci su rođeni u razmaku od nekoliko minuta: Kruz (1,1 kg), Enco (1,2 kg) i Aljo (1,2 kg). Nakon porođaja, svi su prebačeni u neonatalnu intenzivnu njegu bolnice u Glosterširu.
Šenon je priznala da je prelazak bio emocionalno težak.
– Umjesto da uživamo u prvih nekoliko sati s bebama, morali smo da se organizujemo ko će biti s kim – navodi ona.
Novi početak za porodicu
Uprkos izazovima, par se osjeća blagosloveno.
– Iako nismo religiozni, ovo doživljavamo kao Božji dar. Do sljedećeg rođendana imaću troje djece, nakon što smo mislili da nećemo imati nijedno – rekla je majka trojki.
Porodica se nada da će praznike dočekati kod kuće, ali im je trenutno najvažnije zdravlje njihovih sinova.
– Ovo je sreća i blagoslov za cijelu porodicu – zaključuje Šenon, prenosi Blic.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu