Određeni radikalni elementi počeli su da razbijaju izloge banaka i prodavnica i gađaju policajce kamenjem i limenkama sa bojom, a policija je odgovorila suzavcem.
Učesnici protesta nose transparente na kojima,između ostalog, piše – “Loše će se završiti”, “Gdje je demokratija?”, “Pariz je bijesan”. Takođe, čuju se parole – “Makron, ovo je rat!”, “Makron, napolje!” i “Borili smo se i pobijedili, borićemo se za penziju sa 60 godina”.
Protesti su počeli na Trgu Opera u Parizu, a na ulice grada večeras je izašlo više desetina hiljada demonstranata, javio je dopisnik RIA Novosti.
Ranije u toku dana, emiter BFMTV javio je da je policija upotrijebila vodene topove da rastjera demonstrante u gradu Renu.
Širom Francuske održavaju se dvanaesti protesti protiv kontroverzne penzione reforme, na kojima učestvuje oko 600.000 ljudi, navode vlasti.
Demonstranti su izašli na ulicu dan prije glasanja francuskog ustavnog savjeta o tome da li je reforma u skladu sa aktuelnim nacionalnim zakonodavstvom. Ukoliko zakon bude usvojen, on će stupiti na snagu 1. septembra.
Najnovije vijesti Srpskainfo i na Viberu