Poručila je ovo član Predsjedništva SDS Aleksandra Pandurević, povodom Dodikove podrške trećem entitetu.
Ona kaže da nikada neće zaboraviti Čovićeve riječi nakon Pruda: “Cijela BiH je na stolu!”
-Koji je Dodikov interes da se kocka Republikom Srpskom? Možemo nagađati da li su to razni poslovi sa Hrvatima, i ratni i poratni, ili gradilišta njemu bliskih ljudi u Rijeci. Svako raspakivanje Dejtona je Damoklov mač nad Srpskom! Problem Hrvata je Vašingtonski mirovni sporazum kojim je formirana Muslimansko- hrvatska federacija, kako se tada zvala. Tada su svezane zastave i napravljen pakt protiv srpskog naroda. Danas, Republika Srpska i srpski narod niti ima potrebu, niti je pametno da rješavaju ono što su sami Hrvati zapleli i zavezali. Svoje probleme neka rješavaju na izvorištu – u Vašingtonskom sporazumu. Naše je da kao zjenicu oka čuvamo Republiku Srpsku, a to se može samo čuvanjem i poštovanjem Dejtonskog sporazuma – kategorična je Pandurevićeva.
.Jučerašnje Dodikovo “izlijetanje”, prema njenoj ocjeni, treba da bude najsnažniji motiv srpskom narodu da kaže zbogom “hazarderskim politikama SNSD”.
– Izbor je: ili Republika Srpska ili nakaradne antisrpske politike Milorada Dodika – zaključila je ona.
Saznajte sve o najvažnijim vijestima i događajima, pridružite se našoj Viber zajednici ili čitajte na Google News.