Politika

(FOTO) Hrpe snijega kao tribine: Nikad manje ljudi na svečanom defileu povodom Dana Republike

Na svečanom defileu povodom Dana Republike koji je održan danas u Banjaluci bilo je vrlo malo građana.

(FOTO) Hrpe snijega kao tribine: Nikad manje ljudi na svečanom defileu povodom Dana Republike
FOTO: GORANA JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

Oni koji su prisustvovali bili su izuzetno srećni i ponosni na sve što je Republika Srpska pokazala tokom defilea.

Na samom početku, prije nego što je policijski orkestar zasvirao „Paradni marš“ Stanislava Biničkog neko je uzviknuo „Živio Milorad Dodik“, a ostali su u glas odgovorili „Živio“. Mnogi su nosili zastave Republike Srpske, a bilo je i onih koji su za ovu priliku ponijeli zastave sa likom Milorada Dodika.

FOTO:
FOTO:
FOTO:  GORANA JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
FOTO: GORANA JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
FOTO: GORANA JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
FOTO: GORANA JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
FOTO: GORANA JAKOVLJEVIĆ/RINGIER
FOTO: GORANA JAKOVLJEVIĆ/RINGIER

Nakon što prepirki oko toga da li je centar grada od snijega, povodom Dana Republike, čistila Banjaluka ili Laktaši i Čelinac, danas je bilo očigledno da je ovaj posao vrlo površno urađen. Iako je ulica kojom su se kretali ešaloni bila čista, iza ograda gledaoci su stajali u snijegu. Neki od njih iskoristili su nagomilani snijeg kako bi se popeli i imali bolji pogled, dok su najmlađi iskoristili priliku da se poigraju.