Politika

"Prošlost se ne smije ponoviti" Crnadak traži da se Milanović osudi zbog odlikovanja pripadnika HVO u Derventi, SNSD-u se ne sviđa taj prijedlog

Mi smo, kao narod, preživjeli nešto što je kao malo ko preživio. Bili smo izloženi genocidu!

igor crnadak pdp
FOTO: SINIŠA PAŠALIĆ/RINGIER

Poručio je ovo šef Kluba poslanika PDP u NS RS Igor Crnadak, tokom rasprave o rezoluciju o osudi i zabrani promovisanja i veličanja ideologije i simbola NDH i ustaške, nacističke i fašističke ideologije i simbola.

Mislim da je važno da dođemo do zajedničkog stava – naglasio je on.

Pročitajte još

On je naglasio da prošlost ne smije da se ponovi, ali da mora da bude smjernica kako da se radi u budućnosti.

– Mi smo predložili da zajedno donesemo jedan zaključak, koji bismo usvojiti u ovoj rezoluciji, a kojim bi se osudio sramni događaj iz 2023. godine, kada je predsjednik Hrvatske Zoran Milanović u Derventi odlikovao pripadnike HVO. Većina nam je dala do znanja da tako nešto neće podržati – rekao je Crnadak.

 U toku je posebna sjednica Narodne skupštine Republike Srpske, na kojoj će poslanici odlučivati o rezoluciji o osudi i zabrani promovisanja i veličanja ideologije i simbola Nezavisne Države Hrvatske /NDH/ i ustaške, nacističke i fašističke ideologije i simbola.

Podsjećamo da su postojala tri prijedloga rezolucije, koje su u skupštinsku proceduru uputili SNSD, SDS i predsjednik Narodne skupštine Republike Srpske.